Cea de-a șaptea ediție de iarnă a Trofeului „Buzăul Sportiv”, 2018, ROMÂNIA 100 va începe în această zi, la ora 13:00 fiind programate primele partide. Rezultatele imediat după încheierea partidelor vor fi publicate pe această pagină, actualizată constant pe toată durata competiție. Totodată, vă invităm pe pagina de facebook Buzăul Sportiv pentru a fi la curent cu ultimele informații, fotografii, materiale video și streaming video din cadrul întrecerii organizate de Galactic Buzău și Primăria Municipiului Buzău.

CATEGORIA 2007-2008

Grupa A – TEREN GALACTIC
Galactic Buzău – SCM Buzău 2-7
Metalul Buzău – Victoria Tulcea 1-5
CSM Focşani – Luceafărul Chiojdu 4-5
Galactic Buzău – Zimbru Chişinău (verde) 1-14
SCM Buzău – Metalul Buzău 4-1
Victoria Tulcea – CSM Focşani 8-3
Metalul Buzău – Galactic Buzău 7-2
Luceafărul Chiojdu – Victoria Tulcea 3-9
CSM Focşani – SCM Buzău 2-9

Clasament

1.Victoria Tulcea 9 p. (22-7)
2.SCM Buzău 9 p. (20-5)
3.Zimbru Chişinău verde 6 p.
4.Metalul Buzău 3 p. (9-11)
5.Luceafărul Chiojdu 3 p. (8-13)
6.CSM Focşani 0 p. (9-22)
7.Galactic Buzău 0 p. (5-28)
*primele 4 se califică în sferturile de finală

Rezultate sferturi de finală:
ZIMBRU CHIŞINĂU 2 – ZIMBRU CHIŞINĂU 1 2-1
VICTORIA TULCEA – VIITORUL BUZĂU 6-2
PETROLUL PLOIEŞTI – METALUL BUZĂU 3-4
VIITORUL MIZIL – SCM BUZĂU 0-4

Rezultate semifinale:

ZIMBRU 2 CHIŞINĂU – VICTORIA TULCEA 2-3
METALUL BUZĂU – SCM BUZĂU 2-2 / 3-4 d.p.

FINALA MICĂ – ZIMBRU CHIŞINĂU 2 – METALUL BUZĂU 3-0
FINALA MARE – VICTORIA TULCEA – SCM BUZĂU 2-1

1.VICTORIA TULCEA
2.SCM BUZĂU
3.ZIMBRU CHIŞINĂU 2

Premii individuale:
-cel mai tehnic jucător: MARIO IONIŢĂ (Petrolul Ploieşti)
-cel mai bun jucător: KIRIL ŞILCENKO (Zimbru Chişinău 2)
-cel mai bun portar: ANDREI GRIGORAŞ (Victoria Tulcea)

Grupa B – TEREN CALCETTO
New Tempo Bucureşti – Viitorul Buzău 0-6
Viitorul Mizil – AXA Ploieşti 6-2
Petrolul Ploieşti – Luceafărul Noua Generaţie 3-2
Zimbru Chişinău (galben) – New Tempo Bucureşti 12-0
Viitorul Buzău – Viitorul Mizil 0-1
AXA Ploieşti – Petrolul Ploieşti 2-9
Viitorul Mizil –Zimbru Chişinău (galben) 1-4
Petrolul Ploieşti – Viitorul Buzău 3-2

Clasament

1.Petrolul Ploieşti 9 p.
2.Zimbru Chişinău galben 6 p. (16-1)
3.Viitorul Mizil 6 p. (8-6)
4.Viitorul Buzău 3 p. (8-4)
5.Luceafărul NG 3 p. (7-5)
6.AXA Ploieşti 0 p. (6-20)
7.New Tempo Bucureşti 0 p. (0-18)
*primele 4 se califică în sferturile de finală

CATEGORIA 2010-2011

Grupa A – SALA LPS
Victoria Tulcea – Petrolul Ploieşti 1-8
SCM Buzău – LPS Buzău 2 1-5
Luceafărul Noua Generaţie – Victoria Tulcea 2-3
SCM Buzău – Petrolul Ploieşti 5-4

Clasament

1.Petrolul Ploieşti 3 p. (12-6)
2.LPS Buzău 2 3 p. (5-1)
3.SCM Buzău 3 p. (6-9)
4.Victoria Tulcea 3 p. (4-10)
5.Luceafărul NG 0 p. (2-3)
*primele 4 se califică în sferturile de finală

Grupa B – SALA LPS
Metalul Buzău – Galactic Buzău 4-3
Viitorul Buzău – LPS Buzău 1 6-3
Kinder Brăila – Metalul Buzău 2-1
Galactic Buzău – Viitorul Buzău 0-3

Clasament

1.Viitorul Buzău 6 p.
2.Kinder Brăila 3 p. (2-1)
3.Metalul Buzău 3 p. (5-5)
4.LPS Buzău 1 0 p. (3-6)
5.Galactic Buzău 0 p. (3-7)
*primele 4 se califică în sferturile de finală

Rezultate sferturi de finală:
PETROLUL PLOIEŞTI – METALUL BUZĂU 5-1
LPS BUZĂU 2 – LPS BUZĂU 1 5-1
KINDER BRĂILA – SCM BUZĂU 4-2
VIITORUL BUZĂU – VICTORIA TULCEA 1-2

Rezultate semifinale:
PETROLUL PLOIEŞTI – LPS BUZĂU 2 3-4
KINDER BRĂILA – VICTORIA TULCEA 4-1

FINALA MICĂ: PETROLUL PLOIEŞTI – VICTORIA TULCEA 1-3
FINALA MARE: LPS BUZĂU 2 – KINDER BRĂILA 0-5

1.KINDER BRĂILA
2.LPS BUZĂU 2
3.VICTORIA TULCEA

Premii individuale:
-cel mai bun jucător: IANNIS CĂLĂRAŞU (LPS Buzău 2)
-cel mai tehnic jucător: MIHAI FÂŞIE (Petrolul Ploieşti)
-golgeter: RAREŞ ILIE (Petrolul Ploieşti)
-cel mai bun portar: LUCIAN BURIU (Kinder Brăila)

4,925 total views, 1 views today

2 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here