sâmbătă, ianuarie 28, 2023

Scurt istoric

🏆 Tragerea la sorţi a grupelor şi a programului competiţional pentru Trofeul “Buzăul Sportiv” – Ediţia Liubliana Nedelcu a avut loc la Vigo Grand Hotel din Ploieşti, în compania jucătorului Constantin Budescu, component al formaţiei Petrolul Ploieşti (188 de meciuri şi 65 de goluri în Liga I, 154 de meciuri şi 47 de goluri în Liga a II-a, 40 de meciuri şi 13 goluri în cupele europene).

⚽️ Alături de acesta au fost prezenţi Liubliana Nedelcu, singurul impresar român care reprezintă trei jucători prezenţi la Cupa Mondială din Qatar, alături de promotorul sportiv, Mihai Alex şi Andrei Pitigoi, reprezentantul societăţii de consultanţă şi management Agora.

Materiale de promovare

⚽️ Competiţie organizată de CS Luceafărul Noua Generaţie Bucureşti – promotor sportiv Mihai Alexandru cu sprijinul Direcţiei Judeţene pentru Sport şi Tineret Buzău, al Consiliului Judeţean Buzău, al Liceului cu Program Sportiv “Iolanda Balaş Soter”, al Liceului Tehnologic “Henri Coandă” Buzău şi al Sport Club Municipal Gloria Buzău.

Unde se dispută "Trofeul Buzăul Sportiv"?

Cazare şi restaurante recomandate

Programul competiţional

PROGRAM MECIURI GRUPA 2012 (2 reprize x 20 min.):
Joi, 15 decembrie: Sala Sporturilor Romeo Iamandi (Buzău, str. Mesteacănului nr. 20)
08:30 – Grupa A: Pescărușul Sarichioi – Petrolul Ploiești
09:20 – Grupa B: LPS Buzău – CSM Fetești
10:10 – Grupa A: Petrolul Ploiești – Viva Sport Constanța ”ROȘU”
11:00 – Grupa B: CSM Fetești – Viva Sport Constanța ”NEGRU”
11:50 – Grupa A: Viva Sport Constanța ”ROȘU” – Pescărușul Sarichioi
12:40 – Grupa B: LPS Buzău – Viva Sport Constanța ”NEGRU”
13:30 – Grupa C: Montana Pătârlagele – ACS Cazasu 1
14:20 – Grupa D: Flacăra Mihail Kogălniceanu – ACS Cazasu 2
15:10 – Grupa C: Montana Pătârlagele – Luceafărul Târgoviște
16:00 – Grupa D: Flacăra Mihail Kogălniceanu – Sporting Tiger Vaslui
16:50 – Grupa C: ACS Cazasu 1 – Luceafărul Târgoviște
17:40 – Grupa D: ACS Cazasu 2 – Sporting Tiger Vaslui
18:30 – Sfert Finală 3: Loc 1 Grupa C – Loc 2 Grupa D
19:40 – Sfert Finală 4: Loc 2 Grupa C – Loc 1 Grupa D
20:30 – Semifinală 2: câștigătoare sfert finală 3 – câștigătoare sfert finală 4
21:20 – FINALA MARE

Joi, 15 decembrie: Sală sport Liceul Tehnologic ”Henri Coandă” (Buzău, str. Horticolei nr. 50)
14:00 – Loc 3 Grupa A – Loc 3 Grupa B
14:50 – Sfert Finală 1: Loc 1 Grupa A – Loc 2 Grupa B
15:40 – Sfert Finală 2: Loc 1 Grupa B – Loc 2 Grupa A
16:30 – Semifinală 1: câștigătoare sfert finală 1 – câștigătoare sfert finală 2
19:00 – Loc 3 grupa C – Loc 3 grupa D
21:30 – FINALĂ MICĂ

Festivitatea de premiere

Regulament

Programul competiţional

PROGRAM MECIURI GRUPA 2013 (2 reprize x 20 min.):
Vineri, 16 decembrie: Sala Sporturilor Romeo Iamandi (Buzău, str. Mesteacănului nr. 20)
08:00 – Grupa C: Viitorul Mizil – Școala de Fotbal ”Bănel Nicoliță”
08:50 – Grupa C: ACS Cazasu – Luceafărul Târgoviște
09:40 – Grupa C: Școala de Fotbal ”Bănel Nicoliță” – ACS Cazasu
10:30 – Grupa C: Luceafărul Târgoviște – Viitorul Mizil
11:20 – Grupa A: Junior Țăndărei – CSM Râmnicu Sărat
12:10 – Grupa A: Olimpia Picior de Munte – CSM Râmnicu Sărat
13:00 – Grupa C: Luceafărul Târgoviște – Școala de Fotbal ”Bănel Nicoliță”
13:50 – Grupa A: Junior Țăndărei – Olimpia Picior de Munte
14:40 – Sfert Finală 1: Loc 1 Grupa A – Loc 2 Grupa D
15:30 – Sfert Finală 2: Loc 1 Grupa B – Loc 2 Grupa C
16:20 – Sfert Finală 3: Loc 1 Grupa C – Loc 2 Grupa A
17:10 – Sfert Finală 1 – Sfert Finală 2
18:00 – Sfert Finală 3 – Sfert Finală 4
18:50 – FINALA MICĂ
19:40 – FINALA MARE

Vineri, 16 decembrie: Sală sport Liceul cu Program Sportiv ”Iolanda Balaș Soter” (Buzău, Aleea Școlilor nr. 1)
09:00 – Grupa B: Real Crângași – Școala de Fotbal Toader
09:50 – Grupa D: Petrolul Ploiești – Campionii Galați
10:40 – Grupa B: Școala de Fotbal Toader – CS Junior Brașov
11:30 – Grupa D: Petrolul Ploiești – Delta Tulcea
12:20 – Grupa B: Real Crângași – CS Junior Brașov
13:10 – Grupa D: Delta Tulcea – Campionii Galați
14:00 – Grupa C: ACS Cazasu – Viitorul Mizil
14:50 – Loc 3 Grupa B – Loc 3 Grupa D
15:40 – Loc 3 Grupa A – Loc 3 Grupa C
16:30 – Sfert Finală 4: Loc 1 Grupa D – Loc 2 Grupa B

Festivitatea de premiere

Regulament

Programul competiţional

PROGRAM MECIURI GRUPA 2014 (2 reprize x 15 min):
Sâmbătă, 17 decembrie: Sala Sporturilor Romeo Iamandi (Buzău, str. Mesteacănului nr. 20)
09:00 – Grupa D: Montana Pătârlagele – Real Crângași
09:40 – Grupa D: Real Năvodari – Delta Tulcea
10:20 – Grupa D: Real Crângași – Real Năvodari
11:00 – Grupa D: Delta Tulcea – Montana Pătârlagele
11:40 – Grupa B: Steaua Noua Generație București – Petrolul Ploiești
12:20 – Grupa B: ACS Golden Kids Brașov – ACS SAF Codlea
13:00 – Grupa B: ACS Golden Kids Brașov – Steaua Noua Generație București
13:40 – Grupa B: ACS SAF Codlea – Petrolul Ploiești
14:20 – Grupa D: Real Crângași – Delta Tulcea
15:00 – Grupa D: Montana Pătârlagele – Real Năvodari
15:40 – Grupa B: Steaua Noua Generație București – ACS SAF Codlea
16:20 – Grupa B: Petrolul Ploiești – ACS Golden Kids Brașov
17:00 – Sfert Finală 1: Locul 1 Grupa B – Locul 2 Grupa D
20:20 – FINALA MICĂ
21:00 – FINALA MARE

Sâmbătă, 17 decembrie: Sală sport Liceul cu Program Sportiv ”Iolanda Balaș Soter” (Buzău, Aleea Școlilor nr. 1)
09:00 – Grupa C: LPS Buzău – Școala de Fotbal Toader 2
09:40 – Grupa C: Junior Țăndărei – Năvodari
10:20 – Grupa C: Black Sea Năvodari – LPS Buzău
11:00 – Grupa C: Junior Țăndărei – Școala de Fotbal Toader 2
11:40 – Grupa A: Școala de Fotbal Toader 1 – Inter Junior București
12:20 – Grupa A: Școala de Fotbal ”Bănel Nicoliță” – Luceafărul Târgoviște
13:00 – Grupa A: Școala de Fotbal ”Bănel Nicoliță” – Inter Junior București
13:40 – Grupa A: Luceafărul Târgoviște – Școala de Fotbal Toader 1
14:20 – Grupa C: LPS Buzău – Junior Țăndărei
15:00 – Grupa C: Black Sea Năvădari – Școala de Fotbal Toader 2
15:40 – Grupa A: Școala de Fotbal ”Bănel Nicoliță” – Școala de Fotbal Toader 1
16:20 – Grupa A: Inter Junior București – Luceafărul Târgoviște
17:00 – Sfert Finală 3: Locul 1 Grupa A – Locul 2 Grupa C
17:40 – Sfert Finală 4: Locul 1 Grupa C – Locul 2 Grupa A
18:20 – Sfert Finală 2: Locul 1 Grupa D – Locul 2 Grupa B
19:00: – câștigător Sfert Finală 1 – câștigător Sfert Finală 3
19:40 – câștigător Sfert Finală 2 – câștigător Sfert Finală 4

Festivitatea de premiere

Regulament

Programul competiţional

PROGRAM MECIURI GRUPA 2015 (2 reprize x 15 min):
Duminică, 18 decembrie: Sala Sporturilor Romeo Iamandi (Buzău, str. Mesteacănului nr. 20)
09:00 – Grupa A: Pescărușul Sarichioi – LPS Helmuth Duckadam Clinceni
09:40 – Grupa A: Delta Tulcea – Școala de Fotbal Toader 2
10:20 – Grupa C: Steaua Noua Generație București – Școala de Fotbal Toader 1
11:00 – Grupa A: Școala de Fotbal Toader 2 – Pescărușul Sarichioi
11:40 – Grupa A: LPS Helmuth Duckadam Clinceni – Delta Tulcea
12:20 – Grupa C: Campionii Galați – Școala de Fotbal Toader 1
13:00 – Grupa A: Școala de Fotbal Toader 2 – LPS Helmuth Duckadam Clinceni
13:40 – Grupa A: Delta Tulcea – Pescărușul Sarichioi
14:20 – Grupa C: Campionii Galați – Steaua Noua Generație București
15:00 – Sfert finală 1: locul 1 Grupa A – locul 2 Grupa C
15:40 – Sfert finală 2: locul 1 Grupa C – locul 2 Grupa A
16:20 – Sfert finală 3: locul 1 Grupa B – locul 2 Grupa D
17:00 – câștigătoare sfert finală 1 – câștigătoare sfert finală 3
20:00 – FINALA MICĂ
20:40 – FINALA MARE

Duminică, 18 decembrie: Sală sport Liceul cu Program Sportiv ”Iolanda Balaș Soter” (Buzău, Aleea Școlilor nr. 1)
09:30 – Grupa B: LPS Buzău – ACS Valea Călugărească
10:20 – Grupa D: Real Crângași – Olimpia Picior de Munte
11:00 – Grupa B: ACS Valea Călugărească – ACS Cazasu
11:40 – Grupa D: Olimpia Picior de Munte – Luceafărul Târgoviște
12:20 – Grupa B: LPS Buzău – ACS Cazasu
13:00 – Grupa D: Luceafărul Târgoviște – Real Crângași
13:40 – Meci clasament: locul 3 grupa B – locul 3 grupa D
14:20 – Sfert finală 4: locul 1 Grupa D – locul 2 Grupa B
15:30 – Meci clasament: locul 3 grupa A – locul 3 grupa C
17:20 – câștigătoare sfert finală 2 – câștigătoare sfert finală 4

Festivitatea de premiere

Regulament

Premii

Organizatori

Parteneri

Parteneri media

Sponsori

Echipe participante

Multimedia

Contact organizatori