VIDEO & FOTO | Debut cu dreptul pentru „Lupii Buzăului” în prima rundă din Liga Zimbrilor!

0
Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată sportului buzoian? Alătură-te comunității noastre.

HC Buzău a debutat cu dreptul în noul sezon al Ligii Naționale de handbal masculin, obținând o victorie convingătoare în deplasare împotriva celor de la CSM Făgăraș, cu scorul de 29-22. Meciul a fost echilibrat în prima repriză, echipa buzoiană intrând la pauză cu un avantaj de două goluri, 12-10.

În partea a doua, HC Buzău a reușit să se distanțeze pe tabela de marcaj, grație unei prestații ofensive solide și a unei apărări bine organizate. Cel mai bun marcator al echipei a fost Klis, cu 8 goluri, urmat de Mitrovic și Susanu, ambii cu câte 4 goluri. De asemenea, Malasinskas a contribuit cu 3 goluri, în timp ce Ivanceno, Meduric, Broască și Bejinariu au înscris câte 2 goluri fiecare. Mitic și Anton au completat lista marcatorilor cu câte un gol.

Victoria obținută în această primă etapă este un început promițător pentru Lupii Buzăului, care vor căuta să își mențină forma bună și în meciurile următoare din campionat

Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată fotbalului buzoian? Alătură-te comunității noastre.