Agi Construct, câştigătoarea Galactic Winter Cup ediţia I – 2013

0
Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată sportului buzoian? Alătură-te comunității noastre.

BuzaulSportiv002

Formaţia AGI Construct s-a impus la capătul unui joc incendiar în finala primei ediţii a Galactic Winter Cup la minifotbal. Formaţia condusă de Ionel Turturică nu a avut deloc soarta uşoară în ultimul act al competiţiei găzduite de baza sportivă Galactic Buzău, acolo unde „a dat piept” cu echipa Arghir. „Portocalii” cu Ion Viorel în plină formă, autor a două goluri, dar fără „liderul de trupă” Daniel Arghir plecat în Austria cu familia, nu au capotat reuşind să refacă handicapul de două goluri. Manea a deschis scorul în minutul 3, iar Câmpeanu a dublat avantajul formaţiei antrenate de Ionel Turturică. „Vioară” a inventat un gol, reuşind în minutul 12 să înscrie superb dintr-o lovitură liberă de la 10 metri de poarta apărată de Mistrianu. Leu a restabilit egalitatea în minutul 22, dar Câmpeanu a bifat dubla cinci minute mai târziu. Acelaşi Câmpeanu a înscris pentru 3 – 2 însă Arghir a revenit în minutul 29 graţie golului reuşit de Fetic. Au urmat golul lui Karol Mărgărit (min. 30), reuşita lui Mihălcescu (min. 35) şi încă un gol a lui Câmpeanu (min. 37) ajuns la cota 3 în finala întrecerii. „Portocalii” au revenit pe finalul jocului (Ion Viorel, min. 38 şi Constantin Romică min. 43)  prea târziu pentru economia jocului.

BuzaulSportiv010

AGI CONSTRUCT BUZĂU – ARGHIR PRODEX BUZĂU: 6 – 5, (2 – 2)

Finala Galactic Winter Cup, ediţia I – 2013. Au marcat Câmpeanu (3), Manea, Mihălcescu şi Mărgărit/ Fetic, Leu, Constantin şi Ion Viorel (2). Au arbitrat foarte bine  Cătălin Trifan şi Răzvan Ciufulică.

AGI CONSTRUCT: Adrian Cristea, Leonard Mistrianu, Andrei Câmpeanu, Daniel Poteraşu, Ilie Bunea, Marian Manea, Bogdan Rotaru, Dragoş Ioniţă, Adrian Nedelea, Ionel Turturică, Marius Vasilescu, Alin Jipa şi Florin Mihălcescu. Antrenor: Ionel Turturică

ARGHIR: Alexandru Botea, Giani Boghici, Georgian Fetic, Gabriel Luca, Gheorghe Bădicu, Nicolae Tiberiu, Ivan Stelică, Ciprian Anghelache, Nicolae Lopătaru, Leu Ionuţ, Ion Viorel, Vali Râmniceanu şi Constantin Romică. Antrenor: Loredan Mazîlu.

MARŢI DUPĂ AMIAZĂ VA FI POSTATĂ VIDEO INTEGRAL FINALA GALACTIC WINTER CUP 2013 DOAR PE BUZĂULSPORTIV.RO

Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată fotbalului buzoian? Alătură-te comunității noastre.