![Adrian Petre, preşedinte AJF Buzău.](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2016/09/20160726_1129380-1024x576.jpg)
Comitetul de Urgenţă al Asociaţiei Judeţene de Fotbal Buzău a hotărât recent ca echipele de fotbal care au datorii să nu mai fie programate în ultima etapă din cadrul primei părţi a campionatelor judeţene şi nici în jocurile din Cupa României. Decizia oficialilor buzoieni vine după ce forul condus de Adrian Petre a înregistrat sume uriaşe pe care AJF Buzău le are de recuperat de la membrii afiliaţi.