Antonio „Pufi” Stoian, fostul jucător al formaţiei Fotbal Club Gloria Buzău a reuşit o mutare de senzaţie pentru agenţia de impresariat pe care o conduce alături de partenerul său străin. După transferul fundaşului dinamovist Mevlija la Zenit Sankt Petersburg (Rusia, prima ligă), „Pufi” a intermediat mutarea fostului antrenor al „galacticilor”, John Toshack la formaţia iraniană Tractor Sazi FC. Galezul Toshack a pregătit Real Madrid în perioada 1989-1990 / 1999-2000 şi de-a lungul carierei a mai antrenat formaţii precum Swansea, Sporting Lisabona, Real Sociedad, Deportivo La Coruna, Catania, Beşkitaş, Real Murcia, Khazar Lankaran şi Wydad Casablanca, alături de reprezentativele naţionalelor Ţării Galilor şi Macedoniei.
![](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2018/06/toshack-one.png)
„Pufi” Stoian conduce o agenţie de impresariat, alături de un partener străin, care are sub contract atât jucători români, cât şi stranieri. De câţiva ani, fostul portar a FCGB furnizează constant fotbalişti către echipele de fotbal din Liga I. Numele său a fost vechiculat în această vară ca posibil şef de secţie a ramurii sportive „fotbal” din cadrul SCMGB sau chiar al postului de director al grupării din Crâng, însă pe marginea acestui subiect vom reveni zilele viitoare.