![Pro Tineret Sighişoara - Fortius Buzău: 5-6](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2017/03/fortius-1.jpg)
Echipa locală Fortius Buzău a învins cu 6 la 5 Pro Tineret Sighişoara în etapa a XII-a a ligii secunde de futsal. Buzoienii au condus încă de la pauză, cu 3 la 2, iar evoluţia echipei se află pe o pantă ascendentă. După 12 runde, buzoienii se află pe locul şase, la egalitate cu ocupantele locurilor 4 şi 5, Luceafărul Buzău, respectiv Informatica Timişoara. Cele trei echipe au acumulat 16 puncte şi sunt despărţite de golaveraj. Pe 12 martie, Fortius Buzău va primi vizita formaţiei ACS Inter Gheorghieni.