FOTO & VIDEO | Trei din trei! HC Buzău obține cea de-a treia victorie a sezonului din tot atâtea posibile! Urmează confruntarea cu Dinamo

0

CSM Vaslui a suferit prima înfrângere din sezonul 2024 în prima etapă a Campionatului Național de Tineret, fiind învinsă de HC Buzău cu 30-28. Meciul, disputat într-o atmosferă vibrantă, a început promițător pentru vasluieni, dar echipa noastră a reușit să întoarcă soarta jocului în repriza secundă.

În prima repriză, CSM Vaslui a arătat o prestație solidă, conducând la pauză cu 9-15. Totuși, în partea a doua, HC Buzău a reușit să-și ajusteze tactica și să aplice presiune constantă, ceea ce a dus la o schimbare dramatică a situației.

Băieții de la HC Buzău au demonstrat o mare determinare și o coeziune exemplară, reușind să marcheze 15 goluri în repriza a doua, în timp ce apărarea lor a fost deosebit de eficientă. În ciuda eforturilor CSM Vaslui de a menține avantajul, echipa locală a reușit să recupereze terenul pierdut și să încheie meciul cu un avantaj de două goluri.

Această înfrângere marchează un moment de cotitură pentru CSM Vaslui, care va trebui să își regândească strategia și să își îmbunătățească performanța în meciurile viitoare pentru a rămâne competitivă în campionat.

CSM Vaslui: Adrian Țenghea, Danilo Mihaljevic – Robert Furak 2, Alexandru Ionescu, Andrei Popa, Marius Szoke 3, Răzvan Pavel 4, Nemania Vucicevic 1, Yuriy Pop, Silvian Amihăesi, Vlad Hușanu, Arnand Hamzic 2, Ciprian Aungurenci 2, Dominik Gal 3, Andrei Yashchanka 7, Florin Acatrinei 4.