Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată sportului buzoian? Alătură-te comunității noastre.

Fotbaliştii râmniceni au obţinut a doua victorie de pe teren propriu din actuala stagiune a Ligii a III-a la fotbal. Gruparea antrenată de Marius Tîrîlă s-a impus ieri după amiază, cu 2 la 1 în faţa celor de la FC Voluntari 2, după ce în runda inaugurală au câştigat cu 4 la 0 disputa cu Sportul Chiscani. Fostul jucător al Gloriei Buzău, atacantul Gabriel Bobe a deschis scorul în minutul 16, iar Ionuţ Roman a dus tabela la 2-0 cu doar nouă minute înainte de finalul confruntării. Oaspeţii au izbutit să marcheze golul de onoare în minutele de prelungire, prin Trandafirescu. Etapa următoare, Olimpia va întâlni, în deplasare formaţia Agricola Borcea.