![](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2018/09/23316636_360473127737174_798676494454089525_n.jpg)
Comisia Centrală de Arbitri a delegat o buzoiancă la una dintre cele două tuşe, în derby-ul din prima serie a Ligii a III-a, dintre Oţelul Galaţi şi SCM Gloria Buzău. Mihaela Ţepuşă Gomoescu este originară din Buzău, aici unde a făcut primii paşi în arbitraj până la mutarea în Capitala. Ţepuşă este o apropiat a fotbalului buzoian, în ciuda faptului că această locuieşte la 120 de km de oraşul natal.
![](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2018/09/23405893_360473057737181_1916020055238190643_o.jpg)
Mihaela a participat la mai multe activităţi organizate de către Adrian Petre, preşedintele Asociaţiei Judeţene de Fotbal Buzău. Ultima a avut rol de promovare a arbitrajului în rândurile elevilor buzoieni şi a fost găzduită de Coelgiul Naţional „Mihai Eminescu” din Buzău.
![](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2018/09/41758894_617231235345653_6053242979026468864_o.jpg)
Prezenţa sa la aceste evenimente se datorează relaţiei foarte bune pe care a dezvoltat-o alături de colegii de la CCA, în special Alexandru „Brichetă” Deaconu faţă de Adrian Petre, şeful fotbalului buzoian, totodată unul dintre cei mai apropiaţi oameni ai cuplului Bodescu – Burleanu.