LIVETEXT | 🇷🇴️Selecţionata judeţului Buzău vs Chabonama 🇬🇪️ (Georgia), etapa a II-a a grupei preliminare pentru turneul final al #UEFA #RegionsCup. Evoluţia scorului din Slovenia, minut cu minut!

Min. 1 A început partida!
Min. 1 Ocazie mare pentru buzoieni, care ratează prin Mihăescu!
Min. 11 1-a la ocazii de gol, după o lovitură liberă executată de Khvichia.
Min. 11 GOOOL GEORGIA! Adversara selecţionatei AJF Buzău deschide scorul prin Pargalava!
Min 16 GOOOL AJF Buzău! Buzoienii revin pe tabela de marcaj după o reuşita „semnată” de Gabi Mihăescu.
Min. 20 „Tricolorii” amatori ratează o ocazie uriaşa de a reveni pe tabela de marcaj!
Min. 26 Penalty pentru SCM Gloria Buzău!
min. 30 Mihăescu reuşteşte „dubla” după o execuţie statică de la punctul cu var!
Min. 35 GOOOL AJF Buzău! Şerbănoiu înscrie pentru 3 la 1!
min. 40 Istrate vede cartonaşul roşu, iar echipa din România va evolua în inferioritate numerică.
min. 45 AJF Buzău conduce la pauză cu 3 la 1 reprezentanta Georgiei!

Min. 46 A inceput repriza secundă!
Min. 46 Prima schimbare în tabara buzoienilor, iese Lazăr şi intră Ioniţă!
Min. 50 Buzoienilor le aparţine prima ocazie în repriza secundă. Vişteanu trage puţin pe lângă poartă!
Min. 64 Băbăgeanu vede al doilea cartonaş galben şi este eliminat!
Min. 69 GOOOL AJF Buzău! Mihăescu a reuşit „tripla”! AJF Buzău vs Chabonama: 4 la 1
MIn. 71 Mihăescu iroseşte o ocazie pentru „tricolori”!
Min. 74 Gvasalia este eliminat după ce primeşte al doilea cartonas galben!
Min. 82 Intră Stancu şi iese Constantin.
Min. 90 Părăseşte terenul Vişteanu şi intră Ignat.
Min. 90+4, GOOOL AJF Buzău! Bălan înscrie pentru echipa „tricoloră”!

Următorul meci al buzoienilor va avea loc luni, de la ora locală 18:30, atunci când gruparea din Buzău va întâlni NK Mribor, reprezentanta ţării gazdă! Următoarea partidă, ultima a buzoienilor în Slovenia, poate fi urmărită în format livetext pe www.buzaul-sportiv.ro, începând cu ora 17:30, ora României. Detalii despre primul meci al fotbaliştilor buzoieni, găsiţi aici.