Remiza în cel mai puternic meci de pregătire al anului: Gloria Buzău – Sepahan 1-1!

1
Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată sportului buzoian? Alătură-te comunității noastre.

GLORIA-BUZAU-SEPAHAN

Divizionara secudă Gloria Buzău a încheiat la egalitate confruntarea cu Sepahan Istafah, locul patru în precedenta ediţie de campionat din Iran. Fotbaliştii antrenaţi de Ion Viorel au obţinut un rezultat foarte bun, scor 1 la 1 în faţa uneia dintre cele mai puternice echipe iraniei, formaţie în alcătuirea căreia au evoluat şi doi jucători prezenţi în cadrul reprezentativei naţionale la Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia. Iranienii au condus la pauză, însă căpitanul buzoienilor – Iulian Dăniţă a restabilit egalitatea şi scorul final graţie reuşite din repriza secundă.