Sportivii legitimați la ACS After School Karate obțin rezultate spectaculoase la Campionatul Național de la Tg. Mureș

0

Pe data de 27 mai 2023, în Sala Polivalenta din Târgu Mureș, a avut loc Campionatul Național pentru copii (U10, U12, U14) de Karate Kyokushin, organizat de Federatia Română de Karate Kyokushin.

La categoria U10 au participat 21 cluburi și 37 de concurenți la Kata și 57 de concurenți la Kumite. La U12 au participat 19 cluburi și 67 de concurenți la Kata și 83 de concurenți la Kumite. La U14 au participat 24 cluburi și 65 de concurenți la Kata și 89 de concurenți la Kumite.

Buzăul a fost reprezentat cu succes de sportivii legitimați la ACS After School Karate, pregătiți de soții Alina și Sorin Popescu, care au reușit să obțină niște rezultate foarte frumoase.

3. Domolescu Ciprian

ACS After School Karate s-a clasat pe locul al doilea, după CS Gym Oradea, urmat fiind de Hitode Eforie Sud.

Felicitări tuturor curajoșilor! Îi îmbrățișăm și pe cei care au obținut un loc pe podium, dar și pe cei care nu au reușit. Toți ați câștigat astăzi! Mulțumiri părinților susținători, mulțumiri celor doi instructori: senpai Adi și senpai Costin! Și, nu în ultimul rând, mulțumiri întregului staff care s-a ocupat de organizarea acestui campionat național!” a declarat Sorin Popescu, președintele ACS After School Karate, la finalul competiției.

Sursă: After School Karate