Unde eşti Dăniţă?… Apărarea Gloriei Buzău inexistentă la Berceni

0

DSCF8750

Divizionara secundă Gloria Buzău nu a reuşit să obţină nici măcar un punct din deplasarea de la Berceni, deşi obiectivul, exprimat prin vocea antrenorului Ion Viorel era cel puţin o remiză. Ilfovenii, mult mai bine aşezaţi în teren şi-au dorit victoria în partida de sâmbătă făcând tot posibilul să o obţină.

Gruparea din Crâng a pierdut cu 4 la 2 confruntarea disputată sâmbătă, în deplasare, pe terenul formaţiei ACS Berceni, în cadrul rundei a patra din prima serie a ligii secunde. Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 25 de Pădureţu. Nouă minute mai târziu, buzoienii au reuşit să revină în joc graţie execuţiei semnate de Gabriel Bobe. Marin a stabilit scorul primelor 45 de minute, reuşind să înscrie cu zece minute înainte de fluierul primului mitan. Minutul 66 a adus golul egalizator marcat de Tigoianu, cel mai recent transfer al formaţiei antrenate de Ion Viorel. Reuşita buzoienilor nu a făcut decât să îi ambiţioneze pe jucătorii ilfoveni care au mai înscris de două ori până la finalul întâlnirii. Pătraşcu, în minutul 71, a dus scorul la 3 – 2, iar Ursu a stabilit rezultatul final în minutul 81. Gloria va evolua etapa următoare tot în deplasare, de data aceasta pe terenul formaţiei Farul Constanţa.

ACS Berceni: Raţ – Nicu, C. Sandu, Cioranu, M. Ionescu, Al. Radu, G. Ghinea, O. Ursu, Pătraşcu, Al. Marin si Pădureţu. Au mai jucat: Viorel Ştefan, Daniel Roman şi Cosmin Mihai. Rezerve: Andreescu – R. Iovan, Tătar, şi R. Gheorghe. Antrenor: Marin Dragnea.

Gloria Buzău: Stoicescu – Cl. Dumitrescu, Amet, Vlaicu, Ghiţă, N. Popescu, Marcu, Burlacu, Voicu, Bobe şi Răduca. Au mai jucat: Tigoianu şi Pârvu.  Rezerve: Gherasim – Agache, R. Dumitru, Iordache şi Puşcaşu. Antrenor: Viorel Ion.