![visan](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2022/01/visan-696x367.jpg)
Mijlocaşul Ricardo Mihalache, cel mai bun marcator al formaţiei CSM Râmnicu Sărat (n.r. liga 3) a părăsit gruparea râmniceană în perioadă de intermercato din această iarnă. Oficialii CSM Râmnicu Sărat nu s-au putut împotrivi mutării care reprezintă un pas înainte în cariera tânărului jucător, trecut cu prin curtea unor formaţii precum SCM Gloria Buzău sau Dinamo Bucureşti. Mihalache a semnat cu Al Rustaq (n.r. locul 6, prima ligă din Oman).
Fost vârf al formaţiei râmnicene, în prezent tehnicianul echipei, Marius Vişan a vorbit în cadrul emisiunii „Buzăul Sportiv” (vezi de la minutul 24:28) despre pierderea majoră suferită prin plecarea celui mai bun marcator din actuala stagiune. Râmnicenii vor efectua mai multe transferuri înaintea debutului seriei de partide oficiale din 2022.
![](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2022/01/mihalache.jpg)
Râmnicenii mai au de disputat trei partide oficiale din sezonul regulat. Este vorba despre următoarele jocuri:
Etapa 16 | 12 martie 2022
CSM Râmnicu Sărat – CS Viitorul Ianca
Etapa 17 | 19 martie 2022
CSM Focșani 2007 – CSM Râmnicu Sărat
Etapa 18 | 26 martie 2022
CSM Râmnicu Sărat – ACS Suporter Club Oțelul Galați
Rămâi pe Buzăul Sportiv pentru ultimele noutăţi din sportul buzoian.