VIDEO. Egal de palmares! CS Baloteşti – Gloria Buzău: 1-1

0

Gloria Buzău a remizat ieri, cu CS Baloteşti, scor 1 la 1, într-o partidă disputată în deplasare. Claudiu Herea a deschis scorul din penalty, în prima repriză iar buzoienii au revenit în partea secundă a jocului, graţie reuşitei lui Mugurel Dedu. După partida de la Baloteşti, buzoienii şi-au luat “adio” de la play-off.
Gloria Buzău va juca în play-out-ul ligii secunde după ce a câştigat doar un punct din deplasarea de la Baloteşti. Jucătorii antrenaţi de Ion Viorel au remizat cu ocupanta locului 10 iar şansele pentru Top 6 rămân pur matematice. Claudiu Herea a deschis scorul în minutul 37 după o lovitură de la punctul cu var, obţinută după un henţ al unui apărător buzoian. Gruparea din Crâng a restabilit egalitatea în minutul 62 după o lovitură de cap a mijlocaşului Mugurel Dedu. În urma rezultatelor înregistrate în etapa cu numărul 24 din prima serie a eşalonului secund, Gloria Buzău rămâne pe locul opt, cu 28 de puncte, la şapte distanţă de Sport Club Bacău, formaţie ce se află pe a şasea treaptă în ierarhie, ultima care duce în play-off. Sâmbătă, buzoienii vor întâlni în Crâng Dacia Unirea Brăila, într-o partidă care se va disputa de la ora 19:00.