VIDEO. Sărbătoare la Pătârlagele! Montana a promovat în Liga a IV-a!

0

Cu trei etape înaintea finalului de campionat, Montana Pătârlagele a promovat matematic în liga IV-a şi a sărbătorit accederea în prima divizie a judeţului în compania formaţiei Unirea Stîlpu, căreia i-a administrat o înfrângere usturătoare. Băieţii antrenaţi de Ionuţ Damir au fost premiaţi pentru reuşită de Adrian Petre, preşedintele AJF Buzău.

13220711_10153489259826956_1758915045356367302_oMontana Pătârlagele a promovat en-fanfare în primul eşalon de fotbal din judeţ, iar sâmbătă echipa prezidată de Iulian Nicoară a fost premiată de Adrian Petre, preşedintele AJF Buzău.

13198524_10153489259786956_8316219053902885584_o
Liderul a sărbătorit și pe teren printr-un “recital de goluri”, împotriva celor de la Unirea Stîlpu, locul 4 în clasament. Gazdele au câştigat cu 5 la 1, iar festivalul de goluri a fost deschis de Alin Zota în minutul 35, la capătul unei acţiuni ofensive exemplare a gazdelor. Jucătorii din Pătârlagele au pierdut avantajul înregistrat în prima repriză în minutul 50 atunci când Mincu a reuşit să egaleze.

13254848_10153489259301956_5406370280399909485_oGazdele s-au ambiționat și au revenit în avantaj în minutul 63, grație golului înscris de Cosmin Cîmpeanu. Nicolae Coşuleanu “a sigilat” victoria celor de la Montana, graţie “dublei” bifate în minutele 71, respectiv 83, în timp ce Daniel Piştea “a închis” tabela la 5 – 1 în primul minut de prelungire al partidei de la Pătârlagele.

Montana Pătârlagele a avut un parcurs impecabil, cu 22 de victorii şi o singură remiză. Miercuri, de la ora 20.00, Montana Pătârlagele va juca în Crâng, în semifinalele Cupei României – faza judeţeană, contra Voinţei Lanuri, ocupanta locului trei din Liga a IV-a.

CLICK AICI PENTRU GALERIA FOTO COMPLETĂ!