![meci](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2022/02/meci.jpg)
Astăzi, FC Buzău a fost învinsă pe teren propriu cu 2 la 1, (0-0 la pauză) de Metaloglobus Bucureşti, formaţie pe care gruparea din Crâng a învins-o în campionatul ligii secunde cu 4 la 1. Cele două reprize au fost în antiteză din punct de vedere al registrului tactic. Dacă în primele 45 de minute, banca tehnică a Buzăului a aliniat o formaţie care, cel mai probabil, se va regăsi şi în campionat, în mitanul secund tehnicianul Cristi Pustai a dorit să vadă la joc şi restul lotului, ajungând în postura de fundaşi centrali fotbalişti care nu au evoluat niciodată în defensivă.
![](http://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2022/02/meci-2.jpg)
Pe parcursul partidei, fotbaliştii din Crâng au lovit de trei ori bara porţii adverse, în timp ce oaspeţilor le-au fost anulate două goluri eronat, pe motiv de ofsaid. Buzoienii au reuşit să deschidă scorul în minutul 47, graţie reuşitei „semnate” de Pablo Gaitan (min. 3 în video-ul reprizei secunde), în timp ce oaspeţii au revenit prin Sorin Mănăilă, în minutul 79 (min. 35:38, video repriza 2) şi au intrat în avantaj, în ultimul minut de joc regulamentar, printr-o execuţie superbă, din foarfecă, reuşită de Alex Potecea (min. 45:44, video 2), din marginea careului de şase metri.
Repriza I, FC Buzău vs. Metaloglobus Bucureşti
Repriza a II-a, FC Buzău vs. Metaloglobus Bucureşti