Liga Zimbrilor –  sezonul regulat 2020 – 2021 s-a încheiat, ieri disputându-se ultima etapă, cea cu numărul 30. Lupii Buzăului s-au clasat pe locul al șaptelea din 15 echipe, cu un total de 44 de puncte. Din 28 de meciuri disputate, buzoienii au câștigat 14 meciuri, au suferit 12 înfrângeri și au făcut două meciuri egale. Pe tot parcursul campionatului au marcat 736 de goluri și au primit 719.

În urmă cu două zile handbaliștii buzoieni au obținut o victorie importantă (30 – 26), în meciul cu CSM București, ocupanta poziției a patra din clasamentul general. Aceștia au dominat partida de la bun început, scorul final la pauză fiind de 14 – 12. În repriza a doua Dumitrana a fost de neoprit, reușind să marcheze nu mai puțin de 5 goluri, ultimele două stabilind și scorul final al partidei: 30 – 26 pentru ai noștri.

Ultima partidă a sezonului regulat 2020 – 2021, împotriva constănțenilor de la AHC Dobrogea Sud, le-a adus buzoienilor o înfrângere. Deși la pauză scorul a fost egal (15 – 15), în repriza a doua constănțenii au reușit să se impună, stabilind scorul final al partidei: 30 – 27 pentru AHC Dobrogea Sud.

Clasamentul final al Ligii Zimbrilor în sezonul regulat 2020 – 2021 este următorul:
1. Dinamo Bucureşti – 79 pct.
2. Potaissa Turda – 71 pct.
3. Dobrogea Sud – 69 pct.
4. CSM Bucureşti – 55 pct.
5. CSM Focşani – 51 pct.
6. Minaur Baia Mare – 50 pct.