În perioada 4 – 8 mai s-a desfășurat la Craiova turneul final la categoria minivolei – feminin. Buzău a fost reprezentat de micuțele voleibaliste de la Clubul Sportiv Școlar Buzău, antrenate de Alina Bălan.

La acest turneu final s-au calificat 8 echipe, împărțite în două grupe de câte patru echipe fiecare:
Grupa A: LPS Brăila, CSS Buzău, CNNT Craiova, CSV Craiova
Grupa B: Dinamo, Muscel Câmpulung, Alpha Sibiu, Cetate Deva
S-a jucat după sistemul fiecare cu fiecare, după care primele două clasate au jucat sâmbătă în semifinale (locul 1 din A contra locului 2 din B și invers) și duminică s-a disputat finala.

În grupe, CSS Buzău a pierdut cu 3 – 2 primul meci disputat împotriva CSV Craiova și a câștigat cu 3 – 1 meciurile cu CNNT Craiova și LPS Brăila, calificându-se în semifinale, unde a întâlnit echipa din Muscel Câmpulung, câștigând cu 3 la 2 partida împotriva acesteia.

Finala s-a încheiat cu victoria buzoiencelor de la CSS Buzău, care au revenit în finală de la 1 – 2 și s-au impus cu 3 – 2 în fața formației gazdă, CSV Craiova, deținătoarea titlului.

Din lotul buzoiencelor s-au remarcat Cucu Bianca, care a primit diplomă pentru ”cel mai bun atac” și Paraschiv Vasilica, care a primit premiul special.