Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată sportului buzoian? Alătură-te comunității noastre.

Victorie la scor a handbalistelor buzoience! Trupa antrenată de Romeo Ilie s-a impus în urmă cu câteva minute, cu 42 la 17, (18-10 la pauză) în faţa formaţiei Ştiinţa Bacău, într-o partidă care a contat pentru etapa a VIII-a, a Seriei I din al doilea eşalon al handbalului românesc. Gruparea buzoiană a urcat pe primul loc în seria I a Diviziei A, după ce a acumulat 21 de puncte din tot atâtea posibile, în urma a şapte partide în care a strâns maximum de puncte. Etapa viitoare, care va avea loc pe 4 noiembrie, formaţia din Buzău va întâlni în deplasare Dinamo Bucureşti.