Au pierdut şi la fotbal şi la pumni! Gloria Buzău – Rapid Bucureşti: 0 – 2

0

CADRU-JOC

Fotbaliştii Gloriei Buzău au pierdut ultimul meci oficial din acest an disputat în faţa propriilor suporteri. Fotbaliştii grupării din Crâng au fost învinşi cu 2 la 0 de fosta divizionara A, Rapid Bucureşti. În urma unui arbitraj care şi-a pus amprenta asupra jocului elevii lui Ion Viorel nu au putut scoate nici măcar un punct în compania Rapidului. Oaspeţii au deschis scorul în prima repriză prin Lukanovici şi au închis tabela la 2 – 0 în al treilea minut de prelungire al jocului, când buzoienii evoluau deja în 10 oameni după eliminarea atacantului Bobi Verdeş. Partida integrală dintre Gloria Buzău şi Rapid Bucureşti poate fi vizionată pe site-ul buzaul-sportiv.ro