Adversar dificil pentru HC Buzău, în sferturile de finală ale Cupei României Râureni. „Lupii Buzăului” vor întâlni, în deplasare, CS Minaur Baia Mare, ocupanta locului trei în clasamentul la zi din Liga Zimbrilor. Partida va avea loc pe 12 aprilie.

HC Buzău s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României Râureni, după victoria de ieri după amiază, obţinută în deplasare, cu CSM Făgăraşi, scor 29-31, 14-13 la pauză. Pentru „Lupii Buzăului”, au marcat: Marius Anton, 7 goluri; Sergio Barros, 6 goluri; Luka Mitrovic, 6 goluri; Iordachi, 1 gol; Bejinariu, 2 goluri; Juskenas, 4 goluri; Mane, 2 goluri; Mironescu, 2 goluri şi Dumitrana, un gol.

Desfăşurarea minunt cu minut a partidei, aici.