Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată sportului buzoian? Alătură-te comunității noastre.

• SCM Gloria –Şcoala 181 Bucureşti 37-28, (17-10)

Echipa feminină de handbal din cadrul Sport Club Municipal Gloria Buzău a obţinut, marţi după-amiază, victoria de care mai avea nevoie pentru a-şi asigura matematic promovarea în Liga Naţională. Jucătoarele antrenate de Romeo Ilie s-au impus cu 37 la 28, (17-10 la pauză) în faţa bucureştencelor de la de Şcoala nr. 181 Bucureşti.

VEZI AICI GALERIA FOTO COMPLETĂ!

Cu patru runde înainte de finalul stagiunii Diviziei A, SCMGB are 12 puncte în faţa ocupantei poziţiei secunde, CSU Neptun Constanţa, care totodată are şi un meci mai mult disputat. Pentru buzoience urmează o pauză de trei săptămâni, următoarea partida urmând să aibă loc pe 24 aprilie, în deplasare, cu HCF Piatra Neamţ (ocupanta locului 5), în cadrul etapei a XXVII-a.

SCM Gloria Buzău – Şc. nr. 181 Bucureşti: 37-28, (17-10)

SCM Gloria Buzău: Matei Denisa, Mădălina Mureş (1 gol), Alexandra Vrabia (1 gol), Gabriela Drugău (2 goluri), Cristina Dragu (4 goluri), Cristiana Ciuplea (3 goluri), Alina Horjea (4 goluri), Anca Ionescu (8 goluri), Ionela Goran (3 goluri), Laura Bujoiu, Vlad Nicoleta, Roxana Tabarcea (5 goluri), Alina Lupu, Andreea Mărginean (3 goluri) şi Cristina Strahan (3 goluri). Antrenor: Romeo Ilie. Antrenor coordonator: Radu Bogdan.

Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată fotbalului buzoian? Alătură-te comunității noastre.