Victorie facilă pentru HM Buzău

0
Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată sportului buzoian? Alătură-te comunității noastre.
Victorie mai facilă decât oi arată scorul, pentru HM Buzău.

Handbal Municipal Buzău s-a impus lejer în această seară în faţa formaţiei Spartac Bucureşti, în cadrul etapei cu numărul 19. În meciul găzduit de Sala Sporturilor „Romeo Iamandi”, jucătoarele antrenate de Romeo Ilie au câştigat duelul cu bucureştencele cu 32 la 28, (n.r. pauză 19-13). Pentru trupa buzoiană au marcat: I sabela Radu (n.r. 3 goluri), Roxana Răchiţeanu (3), Roxana Tabarcea (5), Simona Duţă (8), Flori Mitera (4), Gabriela Iorga (2), Maria Radu (6) şi Bianca Grigore . Pentru trupa buzoiană este cea de-a patra victorie consecutivă obţinută anul acesta în Divizia A. Din cauza loturilor naţionale care se reunesc în perioada imediat următoare, campionatele de handbal din România vor lua o pauză de trei săptămâni, perioadă în care HM Buzău va participa la două turnee amicale.

Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată fotbalului buzoian? Alătură-te comunității noastre.