Zi mare pentru Elena Zaharia și Eduard Ionescu la Open-ul Franței destinat juniorilor! Cei doi sportivi și-au împărțit medaliile în probele de simplu și dublu. În proba de simplu, Elena Zaharia și Eduard Ionescu au cucerit bronzul, iar perechea Elena Zaharia/Prithika Pavade (FRA) a cucerit medalia de argint la dublu feminin.
![](https://i2.wp.com/buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2019/04/tenis-3-1.jpg?fit=696%2C522)
Perechea Eduard Ionescu/Ted Li (USA) a câștigat medalia de bronz la dublu masculin. Rezultatele complete sunt pe http://frtmromania.ro/
![](https://i1.wp.com/buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2019/04/tenis-2.jpg?fit=696%2C522)
Eduard Ionescu, primul de pe a treia treaptă a podiumului.
Eduard Ionescu este legitimat la SCM Gloria Buzău, acolo unde este antrenat de profesorul George Ciubotaru.