Metalul Buzău s-a impus ieri, cu 1 la 0 în faţa formaţiei CSM Focşani, într-o partidă disputată în deplasare, pe stadionul „Tineretului”. Vali Stan, tehnicianul buzoienilor a rulat tot lotul de jucători avut la dispoziţie, folosind în fiecare dintre cele două reprize o garnitură diferită. Unicul gol al partidei a fost înscris de atacantul Valentin Lungoci, în minutul 38. Pentru echipa buzoienilor astăzi urmează un nou meci de pregătire, de data aceasta în compania echipei Viitorul Ruşeţu (n.r. Liga a V-a). Partida este programată să înceapă la ora 18:30, pe stadionul „Cornel Negoescu”.

Metalul Buzău, repriza 1: Toader – Negoiţă, Grăjdan, C. Puşcă, Toader – I. Mihai, D. Stan. A. Cosmin, C. Halangă – Lungoci şi Iacob.

Metalul Buzău, repriza 2: Creţu – Spătaru, Şt. Păun, Grăjdan, Badea – Manea, Pâslaru, Gheorghe, D. Păun – Lungoci (Bucur) şi Rotaru.