![11](https://buzaul-sportiv.ro/wp-content/uploads/2022/09/11-scaled.jpg)
Astăzi, în Sala Sporturilor ”Romeo Iamandi”, Clubul Sportiv Luceafărul Buzău a debutat în sezonul 2022 – 2023 al Ligii I de Futsal, cu o victorie detașată în fața celor de la CFF Clujana Cluj-Napoca, echipă clasată pe ultimul loc în sezonul trecut.
Buzoienii au dominat partida de la început până la sfârșit, oaspeții reușind să marcheze un singur gol, în minutul 8 al partidei. La pauză Luceafărul Buzău conducea deja cu 3 la 1, scorul final al partidei fiind de 6 LA 1 pentru buzoieni.
În etapa a II-a Luceafărul Buzău va juca în deplasare, pe data de 10 septembrie 2022, cu Futsal Klub Odorheiu Secuiesc.