Dinamo Bucureşti a învins aseară, ultima clasată din Liga I, Gaz Metan Mediaş. Fotbaliştii antrenaţi de Cosmin Contra s-au impus cu 3 la 1, după o „dublă” care i-a aparţinut lui Sergiu Hanca, reuşite care au venit în minutele 72 şi 75, după ce Anton a deschis scorul din penalty, în minutul 32. Golul de onoare al oaspeţilor a fost înscris de Popovici, în al patrulea minut de prelungiri. Gruparea din Ştefan cel Mare se află pe locul patru, cu 9 puncte acumulate după primele patru etape ale campionatului Ligii I, la unul distanţă de primele trei clasate: FC Botoşani, CFR Cluj şi Steaua Bucureşti. Joi, de la ora 21:00, „câinii roşii” vor întâlni în deplasare formaţia CFR Cluj, în prima etapă intermediară a sezonului.

CLICK AICI PENTRU GALERIA FOTO COMPLETĂ!

Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaș: 3-1, (1-0)
Au marcat: Anton 32 pen., Hanca 72, 75 / Popovici 90+4

Dinamo Bucureşti: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Marici, St. Filip (cpt) – P. Anton, Nascimento – Costache, Albin, Bumba – Nemec
Antrenor: Cosmin Contra
Rezerve: Penedo – Katsikas, Hanca, Rivaldinho, Mahlangu, Salomao, Dudea

Gaz Metan Mediaș: Greab – I. Voicu, Akaki (cpt), Perendija, Popovici – Danci, Bic – Manole, Olaru, Buziuc – Golubovic
Antrenor: Cristian Pustai
Rezerve: Pleșca – Paulo Jorge, Curtean, Tîrcoveanu, Trif, Mitic, Surugiu

Arbitru: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea) / Asistent 1: Marius Nicoară (Drobeta Tr. Severin) / Asistent 2: George Neacșu (Câmpulung Muscel) / Rezervă: Cătălin Popa (Pitești) / Observator LPF: Ioan Mironaș (Piatra Neamț) / Observator CCA: Alexandru Deaconu (București)