Marius Lăcătuş şi Gheorghe Hagi pe stadionul „Gloria” din Buzău, într-un meci arbitrat de Marian Lambru, actualul secretar al AJF Buzău.
Într-un interviu acordat site-ului eusunt12.ro, Marius Lăcătuş, fotbalistul cu cele mai multe trofee din istoria Stelei a vorbit despre cei mai duri adversari din carieră. „Fiara” a menţionat doar două nume: Tulpan, fostul preşedinte al Gloriei Buzău şi regretatul Klein. Citeşte interviul integral pe site-ul eusunt12.ro
Cel mai puternic fundas de care a dat “Fiara”? Tulpan si regretatul Klein. Aveau si tehnica fina. Nu m-am temut de nimeni, dar ei mi-au pus cele mai multe probleme.
Dan Tulpan în fotografia de grup a Gloriei Buzău din stagiunea 1986-1987.