VIDEO! ÎNFRÂNGERE DUREROASĂ! HM Buzău – Dinamo Bucureşti: 27-31 (7-13)

0

Peste o mie de buzoieni, printre care și primarul C-tin Toma, au venit ieri la Sala Sporturilor pentru a sustine formația locala de handbal în derby-ul cu Dinamo București. Din păcate, elevele antrenorului Romeo Ilie, nu le-au putut face suporterilor bucuria victoriei într-un meci pe care Dinamo l-a controlat de la început până la sfârșit. La pauză a fost 7-13, iar la final 27-31.
După o primă parte a jocului neconvingătoare, trupa antrenată de Romeo Ilie au reuşit în repriza a doua să reducă din diferenţă. Dar nu și pentru a periclita victoria oaspetelor.
Cu un lot insuficient numeric, buzoiencele nu s-au putut ridica la nivelul adversarelor. Dinamo are ca obiectiv promovarea în prima ligă încă din primul an de la înființare.
După această înfrângere, Handbal Municipal Buzău a trecut pe locul trei cu 21 de puncte. Tot 21 puncte are și Dinamo, de pe doi, dar cu un meci mai puțin disputat. Lidera Rapid are 24 de puncte, de asemenea cu un meci mai puțin.