Ion Viorel: „Fraierii fraierilor!” VIDEO ~ Tehnicianul Gloriei nemulţumit după remiza cu liderul din L2

1
Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată sportului buzoian? Alătură-te comunității noastre.

bz-sp

Pe o ploaie cruntă, Gloria Buzău a întâlnit în Crâng liderul FC Clinceni. Nici vremea, nici râul nici ram-ul nu au ţinut cu oaspeţii. Fotbaliştii formaţiei buzoiene „mânaţi” de pe margine de un Ion Viorel energic şi impulsiv, care a uitat de problemele cardiace din ultima perioadă, au început perfect partida. Prima dată a lovit Bogdan Dumitru. Sedaţi de atacurile insistente ale buzoienilor, jucătorii din defensiva ilfovenilor au cedat prima dată în min. 18, Dumitru a profitat de o „bâlbâială” a defensivei oaspete, din care mingea „a sărit” în apropierea punctului cu var de unde jucătorul buzoian a înscris cu un şut plasat. Buzoienii au continuat marşul spre poarta lui Bolboasă şi Verdeş a reuşit să dubleze avantajul trupei lui „Vioară”. O pasă primită înapoia fundaşilor adverşi şi un şut de „vârf consacrat” (min. 27) au făcut ca Verdeş să se menţină pe prima poziţie în topul marcatorilor din liga secundă. Uşor nedumeriţi de avantajul celor două goluri înscrise rapid, buzoienii au primit gol în urma unei faze care nu anunţa nimic. Karamyan „a cipuit” un balon din interiorul, mingea a trecut peste Stoicescu şi ajutorul transversalei a trecut de linia porţii. 2 – 1 după primele 45 de minute.

ÎN ACEASTĂ SEARĂ, DOAR PE BUZĂULSPORTIV.RO:

– EXCLUSIV! ARBITRII PARTIDEI L-AU PROVOCAT DUPĂ JOC PE SECUNDUL GLORIEI

–  EXCLUSIV! SCANDAL LA VESTIARE! UN OFICIAL ILFOVEAN A ÎNJURAT CA LA UŞA CORTULUI

– EXCLUSIV! FELICITAŢI DE ANTRENORUL BĂDOI PENTRU REMIZA DE LA BUZĂU, JUCĂTORII CLINCENIULUI AU FOST BĂGAŢI ÎN ŞEDINŢĂ DE CONDUCĂTORII ILFOVENI

Repriza secundă a debutat cu şutul centrare a lui Konyeha scos de sub transversală de Stoicescu (min. 48). Marcu l-a încercat pe Bolboaşă cu un şut de la mare distanţă (min. 69), însă portarul ilfovenilor a fost la post. Cu doar zece minute înainte de fluierul final al partidei, Voicu putea înscrie pentru 3 la 1 însă şutul mijlocaşului buzoian de la 10 metri a lovit transversala. Trei minute mai târziu, Artavazd Karamyan înscrie golul egalizator de la punctul cu var, după ce fratele său fusese faultat în careu de fundaşul Airinei. Ultima ocazie le-a aparţinut buzoienilor. Puşcaşul de la opt metri de poartă nu reuşeşte să îşi încadeze şutul. 2 – 2 după 90 de minute şi buzoienii pierd două puncte preţioase după ce au avut jocul-n mână.

CONFERINŢĂ DE PRESĂ, ION VIOREL – ANTRENOR GLORIA BUZĂU

FC GLORIA BUZĂU: 44. Stoicescu – 22. Dumitru, 4. Airinei, 6. Mihăescu, 8. Marcu (cpt.), 7. Ion, 19. Dăniţă, 14. Bîrsănel, 10. Verdeş, 11. Al. Florin şi 18. Zamfir. AU MAI JUCAT: 17. Burlacu, 5. Puşcaşu şi 20. Voicu. REZERVE: 1. Gherasim – 3. Vlaicu, 21. Cucu, 17. Burlacu, 5. Puşcaşu, 20. Voicu şi 16. Cocîrlă.

ANTRENOR: Ion Viorel.

FC CLINCENI: 12. Bolboaşa – 22. David, 31. Marciuc, 85. Viţelaru, 12. Karamyan Arman, 21. Puşcaş, 6. Stanciu, 20. Konyeha, 28. Popa, 10. Artavazd Karamyan (cpt.) şi 19. Pălimaru. AU MAI JUCAT: 29. Mbella, 77. Dragomir şi 9. Bălţoi. REZERVE: 1. Stamatin – 16. Margina, 77. Dragomir, 32. Venter, 9. Bălţoi, 29 Mbella şi 17. Roşu.

ANTRENOR: Valentin Bădoi.

Ştiai că avem o pagină de Facebook dedicată fotbalului buzoian? Alătură-te comunității noastre.