VIDEO. A plouat cu goluri în poarta Gloriei, la Voluntari

0

fc-voluntari-gloria-buzau

Ploaie de goluri în meciul pe care Gloria Buzău l-a disputat, în week-end, într-o nouă deplasare din cadrul play-off-ului ligii secunde. Jucătorii lui Ion Viorel au pierdut cu scorul de 5-2, în faţa formaţiei FC Voluntari care îşi păstrează prima poziție în clasament. Echipa din Crâng e pe locul 4, la 20 de puncte distanţă de lider.

Vrei reclamă? Cea mai bună ofertă de publicitate ţi-o oferim noi. Click aici pentru mai multe detalii.

Scorul a fost deschis de gazde în minutul 26, când Rădoi a luat o minge pe cont propriu, a pătruns în careu și l-a executat pe Stoicescu. În numai două minute, buzoienii au mai primit un gol, după ce Rădoi a preluat cu capul o centrare din corner.

Cele mai importante competiţii sportive din lume se văd live online pe Buzăul Sportiv! Eşti doar la un click distanţă de cele mai importante campionate de fotbal din lume! Vezi aici Primera Division, Serie A, Premier League sau meciurile din Liga I.
Până la pauză, Gloria a micşorat diferența de pe tabelă, prin Ioniţă, în minutul 41. După reluarea jocului, tot gazdele au înscris prin Călințaru, în minutul 49. În replică, jucătorii lui Ion Viorel au înscris în minutul 51, printr-un șut de la 25 de metri al lui Claudiu Dumitrescu.

Pe Buzăul Sportiv ai livescore cele mai importante evenimente sportive din lume. Fie că vorbim de fotbal sau polo pe iarbă, bob sau înot, aici afli rezultatele în timp real! Click pentru detalii!
Buzoienii nu reușesc să reducă diferența de un gol și sunt prinși pe contraatac în minutul 71, când Ghinea, încercând să revină repede în defensivă pentru a deposeda adversarul, a trimis mingea în propria poartă. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 78, după ce Amet l-a faultat în careu pe Călințaru iar penalty-ul a fost transformat de Tibi Bălan.
5-2, scor final în urma căruia FC Voluntari își menține prima șansă la promovare în Liga I. După meciul cu formația ilfoveană, Gloria Buzău rămâne a patra în ierarhia primei serii din liga a II-a, cu 40 de puncte, cu unul mai puțin faţă de ocupanta locului trei, Rapid CFR Suceava.
Etapa viitoare, buzoienii vor întâlni, în Crâng, echipa aflată pe poziţia a 5-a, SC Bacău.